O svoj život sa nebojím…

Bezdomovci

Dňa 12. augusta sa v Piešťanoch na Vážskej ulici stala brutálna vražda. Zavraždený bol bezdomovec Pavol Lukáč z Piešťan. Polícia začala pátranie po neznámom páchateľovi.

„Smrti sa nebojím a čo má byť, to sa aj stane,“ tvrdí Tomáš, ktorý je na ulici od novembra 2011. Jeho zvyčajným miestom pobytu je lavička v malom parku oproti nákupnému centru Aupark. „Niečo som o vražde počul, ale hovoriť o tom nechcem. Poviem len toľko, že všetci sme ľudia a nikto nevie čo človek zo seba vytvorí a spraví. Miestu kde sa stala vražda sa vyhýbať nebudem,“ dodal.

Podobný útok na bezdomovca sa stal dva mesiace dozadu. Dňa 10. júna našli mŕtveho muža pri paneláku v Bánovciach nad Bebravou. Obyvatelia bytového domu potvrdili, že sa jedná o bezdomovca, ktorý prespával pri kontajneroch.

Umučené telá bezdomovcov našli aj v Lamači.

Dejiny slovenskej kriminalistiky poznajú brutálnu vraždu bezdomovcov, ktorá sa stala v roku 1997. Miesto krviprelievania bol opustený železničný dom na Lamačskej ceste v Bratislave. Páchateľmi boli traja bezdomovci a jedna bezdomovkyňa, ktorí zaútočili na svojich dvoch spolubývajúcich. Vyšetrovatelia špekulovali, či sa nejedná o rituálnu vraždu, nakoľko obete podľa súdnej pitvy podstúpili mučenie. Hlavný aktér vraždy dostal doživotie. Ženu, ktorá bola počas vraždy jeho pravou rukou, odsúdil súd na 25 rokov. Zvyšní dvaja účastníci boli odsúdení na 15 rokov. Všetci páchatelia si svoj trest odpykávajú v tretej nápravno výchovnej skupine. Tento čin je zaradený medzi najväčšie kriminálne prípady Slovenska.