slovan_teraz

10 opustených miest v Piešťanoch

Na celom svete je veľa opustených miest. Mnohé boli opustené zo dňa na deň po prírodných alebo priemyselných katastrofách. Medzi také patrí napríklad mesto Pripjať v susedstve jadrovej elektrárne Černobyľ. Pred katastrofou v roku 1986 tu žilo viac ako päťdesiattisíc obyvateľov.  Ďalšie miesta boli opustené pre ľudskú hlúposť. Medzi také patrí Centralia v USA. Toto mestečko prosperovalo z ťažby uhlia. Jeho obyvatelia našli originálny spôsob ako sa zbavovať odpadkov. Hádzali ich do obrovskej jamy, ktorú po zaplnení zapaľovali. V roku 1962 sa od horiacich odpadkov zapálilo uhlie v podloží jamy. Oheň sa dodnes nepodarilo uhasiť. Mestečko bolo evakuované. Ľudia kvôli vlastnej hlúposti prišli o svoje domovy…

Aj Piešťany majú svoje miesta plné duchov. Sú opustené kvôli ľudskej zištnosti. Návštívte s nami desať takýchto miest…..

Hotel Slovan – hotel duchov?

Jedna z najhonosnejších a najluxusnejších stavieb svojej doby. Najprv ju chceli mnohí, dnes nik. Jeho niekdajšiu slávu pripomínajú len pohľadnice a zopár historických filmových záberov.

Hotel Lipa

V centre piešťanskej pešej zóny sa týči torzo bývalého hotela Lipa, ktorý vyhorel začiatkom deväťdesiatych rokov.

Trajancenter – miesto pre váš biznis

Sídlisko Trajan v Piešťanoch patrí medzi nehostinné a neosobné sídliská, ktoré sa stavali len preto, aby mali ľudia kde bývať. Nerušene ubiehajúci život na ňom naruší len občas sa vyskytujúci požiar

SOU vodohospodárske

Jedna z najprestížnejších “učňoviek” v Piešťanoch a širokom okolí skončila. Zostal po nej opustený areál ako pamiatka ľudskej neschopnosti.

Amfiteáter

K piešťanským “miestam duchov” patrí bezpochyby aj letný amfiteáter v mestskom parku. Po dlhých rokoch, keď sa nepodnikli žiadne kroky pre jeho obnovu, sa ho mesto rozhodlo ponúknuť na prenájom.

Lido

Piešťanské Lido – v minulosti vyhľádavané rekreačné stredisko, dnes ľuďmi opustené miesto. Dnes by ste tu už márne hľadali plážové kúpalisko, bufety či ihriská.

Dom invalidov

Ešte za socializmu sa v priestore za Domom umenia a hotelom Park začal stavať tzv. dom invalidov

Hotel Javor

Na prvý pohľad sa zdá, že hotel Javor patrí k ďalším opusteným miestam v Piešťanoch. Pravdivé to úplne nie je, pretože sa v ňom odohrávajú bitky na život a na smrť. Jej protagonistami sú nadšenci [...]